Organizacja prowadzi działalność odpłatną
autor(ka): Helena Romanowska, poradnik.ngo.pl
Organizacje pozarządowe mogą pobierać za swoje usługi opłaty. NGO mogą to robić nie prowadząc działalności gospodarczej. Zapoznaj się z infografiką o odpłatnej działalności pożytku publicznego.

Możliwość prowadzenia działalności odpłatnej przez organizacje pozarządowe pojawiła się wraz z wejściem w życie ustawy o działalności pożytku.

Prowadzenie przez organizację pozarządową odpłatnej działalności pożytku publicznego nie wymaga żadnej formalnej rejestracji. Oznacza to, że – przy zachowaniu określonych zasad – organizacja może uzyskiwać pieniądze na finansowanie swojej działalności bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej. 

Kiedy jednak nie zachowujemy określonych zasad, odpłatna działalność pożytku publicznego staje się działalnością gospodarczą. Na co trzeba uważać?

Zobacz infografikę - łatwiej zrozumiesz na czym polega i jakie możliwości daje organizacjom pozarządowym odpłatna działalność pożytku publicznego. 


 

zobacz też:
Odpłatna działalność pożytku publicznego w PORADNIK.NGO.PL

 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.
źródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
data publikacji: 2018-05-14
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!