Podpisujesz umowę dotacyjną? Ekspertki SCWO podpowiadają, na co zwrócić uwagę
autor(ka): oprac. dobr [warszawa.ngo.pl]
Dostaliście dotację? Czeka Was podpisanie umowy dotacyjnej? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę. Ekspertki SCWO przygotowały dla Was wzór umowy dotacyjnej z komentarzami.

Umowa dotacyjna (o realizację zadania publicznego) jest przygotowywana na podstawie wzoru zawartego w załączniku do zarządzenia Prezydenta, tzw. procedurze konkursowej.

W umowie dotacyjnej opisane są ogólne zasady realizacji projektu – są one dostosowane do poszczególnych zadań.

W umowie dotacyjnej określa się m.in.:

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na zapisy dotyczące zmian, które zdarzają się podczas realizacji zadania (projektu) w stosunku do tego, co przedstawiono w ofercie lub aktualizacji oferty. Większość zmian wymaga pisemnego aneksu do umowy dotacyjnej.

Więcej informacji o warszawskiej procedurze konkursowej oraz WZORY UMÓW DOTACYJNYCH Z KOMENTARZAMI dostępne są do pobrania na stronie Dotacje dla NGO w Warszawie - procedura krok po kroku w zakładce Przygotowanie umowy dotacyjnej (umowy o realizację zadania publicznego) .

 

Umowa jest przedstawiana do podpisu osobom upoważnionym przez organizację najpóźniej w ciągu 60 dni kalendarzowych od dnia ogłoszenia wyników konkursu ofert. Wyjątkiem są umowy dotyczące zadań (projektów), których realizacja rozpoczyna się później niż 60 dni kalendarzowych od dnia ogłoszenia wyników konkursu ofert lub gdy oferent pisemnie oświadczy wolę podpisania umowy w terminie późniejszym niż 60 dni.

Umowę dotacyjną ze strony Urzędu m.st. Warszawy podpisuje Prezydent lub:

Natomiast ze strony organizacji pozarządowej umowę podpisują: upoważnione do tego osoby (co wynika ze statutu, zapisów w KRS lub pełnomocnictw).

Wzory umów dotacyjnych na 2018 r. powstały w ramach w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO), współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy. SCWO to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji pozarządowych działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających. 

► Więcej o SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo.

► Bądź na bieżąco: fb/warszawa.ngo.

 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.
źródło: inf. własna [warszawa.ngo.pl]
data publikacji: 2018-04-03
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!