I-linc - platforma wymiany wiedzy i informacji w zakresie edukacji cyfrowej
autor(ka): Redakcja
I-linc to platforma wymiany wiedzy i informacji w zakresie edukacji cyfrowej, ze szczególnym naciskiem na to, jak umiejętności cyfrowe zwiększają możliwość otrzymania pracy lub założenia własnej firmy przez młodych ludzi.

Portal jest zasobem dla trenerów, pracowników instytucji i organizacji, a także dla innych osób zainteresowanych tematyką z obszaru edukacji. Przede wszystkim wspomagać ma pracę w bibliotekach.

Do kogo adesowany jest portal i co można na nim znaleźć?

Platforma jest prowadzona w języku angielskim. Korzystanie z zasobów platformy jest bezpłatne, jednak wymaga rejestracji.

Platforma I-link została współfinansowana z programu badań i innowacji Unii Europejskiej „Horyzont 2020” i utworzona przez partnerstwo w składzie European Schoolnet, Technische Universitat Dortmund, Telefonica oraz stowarzyszenie All Digital (d. Telecentre Europe), którego Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego jest członkiem. Stowarzyszenie All Digital koordynuje międzynarodową kampanię pt. „GetonlineWeek” – w Polsce znaną pod nazwą „Tydzień z internetem”.

źródło: technologie.ngo.pl
data publikacji: 2018-01-10
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!