Przejdź do treści głównej

Jak przekształcić stowarzyszenie zwykłe w rejestrowe [infografika]

autor(ka): Renata Niecikowska, poradnik.ngo.pl
2018-07-11, 05:27
Stowarzyszenie zwykłe, po spełnieniu kilku warunków, może przekształcić się w stowarzyszenie zarejestrowane w KRS. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby zmiana formy prawnej była możliwa.

Jeśli forma stowarzyszenia zwykłego zaczyna być niewystarczająca, ograniczająca działania organizacji, można rozważyć jego przerejestorowanie do Krajowego Rejestru Sądowego. Oto warunki, jakie trzeba spełnić, aby taka zmiana była możliwa.Poniżej (pliki do pobrania) można znaleźć infografikę w formacie A4 do wydruku.

 

 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.


Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • [+] Rozwiń komentarz Opinia na temat informacji o możliwości przekształcenia stowarzyszenia. ~Tadeusz Korablin 03.04.2018, 04:57 Informacje o sposobie przekształcenia stowarzyszenia są bardzo jasne i syntetyczne. Brakuje jednak ważnego wyjaśnienia. Jeżeli stowarzyszenia zwykłe założyło np. 21 osób. To czy wszystkie one muszą wyrazić zgodę na przekształcenie go w rejestrowane? Czy wystarczy wysłanie powiadomień i decyzja zapada na podstawie głosowania członków obecnym na walnym? To istotna kwestie, szczególnie, że niektóre decyzje, np. finansowo - majątkowe wymagają zgody i pełnomocnictwa każdego członka stowarzyszenia zwykłego. Jeśli to możliwe, będę wdzięczny za odpowiedź. ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nadzór
  • organizacje pozarządowe
  • prawo
  • urzędnicy
  • władze organizacji