dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Organizacjo, sporządź sprawozdanie finansowe!

Każda organizacja pozarządowa sporządza sprawozdanie finansowe za 2017 rok najpóźniej do końca marca 2018 roku, a w kolejnych miesiącach wysyła je do różnych urzędów. Przypominamy, jak wywiązać się z tych obowiązków.

Obowiązek sprawozdawczy dla wszystkich organizacji pozarządowych. Sprawozdanie finansowe trzeba zrobić, nawet jeśli w organizacji pozarządowej niewiele się działo – nie mieliśmy dotacji, darowizn, nie prowadziliśmy szerszych działań. Do końca marca trzeba je sporządzić i podpisać. Przypominamy o tym i o innych związanych ze sprawozdaniem faktach na infografice poniżej.

Obejrzyj infografikę, poleć innym skorzystanie z niej!
 


Poniżej (Pliki do pobrania) można znaleźć infografikę w formacie A4 do wydruku.

Ustawowe terminy (wskazane na infografice) mogą czasem ulec drobnemu przesunięciu. Dzieje się tak w sytuacji, kiedy termin taki przypada na dzień wolny od pracy. Wtedy ostatnim dniem na spełnienie obowiązku jest dzień roboczy, wypadający po dniu wolnym. W 2018 r. taka sytuacja wystąpi np. w przypadku wskazanej wyżej daty lipcowej: 15 lipca 2018 r. wypada w niedzielę – termin przesuwa się więc na poniedziałek 16 lipca.
 

zobacz też:
Kiedy organizacja musi sporządzić sprawozdanie finansowe?

 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo


Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


jaki wzór sprawozdania? - 2018-03-13, 14:53
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.