dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

I-linc - platforma wymiany wiedzy i informacji w zakresie edukacji cyfrowej

I-linc to platforma wymiany wiedzy i informacji w zakresie edukacji cyfrowej, ze szczególnym naciskiem na to, jak umiejętności cyfrowe zwiększają możliwość otrzymania pracy lub założenia własnej firmy przez młodych ludzi.

autor(ka): Redakcja

2018-01-10, 10.06

Portal jest zasobem dla trenerów, pracowników instytucji i organizacji, a także dla innych osób zainteresowanych tematyką z obszaru edukacji. Przede wszystkim wspomagać ma pracę w bibliotekach.

Do kogo adesowany jest portal i co można na nim znaleźć?

 • Jeśli Twoja biblioteka lub organizacja realizuje przedsięwzięcia w zakresie edukacji cyfrowej, które mogą się przyczynić do tego, aby młodzi ludzie znaleźli pracę lub założyli swoją firmę – wypromuj swoje działania wśród podobnych 250 organizacji z całej Europy i nawiąż z nimi współpracę! (zakładka: I-link community - stakeholder repository).
   
 • Jeśli szukasz inspiracji lub odpowiedzi na pytania, dołącz do jednej z grup dyskusyjnych, np. na temat umiejętności cyfrowych, maker spaces / fab labs czy trenerów przedsiębiorczości (zakładka: I-link community - communities). Można też założyć własną grupę dyskusyjną np. jeśli realizujesz międzynarodowy projekt i szukasz przestrzeni do wymiany informacji i dokumentów.
   
 • Artykułach i Opisach dobrych praktyk można znaleźć informacje o nowinkach, trendach i ważnych raportach dla rozwoju edukacji cyfrowej - w sekcji „Policy Hub”(zakładka: „Resources”);
   
 • Jeśli organizujesz wydarzenie, o którym chcesz powiadomić międzynarodową publiczność, albo webinarium w języku angielskim, zgłoś je do kalendarza wydarzeń i-Linc;
   
 • Jeśli organizujesz międzynarodową kampanię, na platformie możesz mieć założoną specjalną podstronę i skorzystać z newslettera oraz mediów społecznościowych i-Linc.

Platforma jest prowadzona w języku angielskim. Korzystanie z zasobów platformy jest bezpłatne, jednak wymaga rejestracji.

Platforma I-link została współfinansowana z programu badań i innowacji Unii Europejskiej „Horyzont 2020” i utworzona przez partnerstwo w składzie European Schoolnet, Technische Universitat Dortmund, Telefonica oraz stowarzyszenie All Digital (d. Telecentre Europe), którego Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego jest członkiem. Stowarzyszenie All Digital koordynuje międzynarodową kampanię pt. „GetonlineWeek” – w Polsce znaną pod nazwą „Tydzień z internetem”.

Tekst pochodzi z serwisu technologie.ngo.pl

źródło: technologie.ngo.pl
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.