dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Ostatnia szansa na granty na kodowanie

Do 15 września organizacje pozarządowe mają szanse zdobyć granty do 400 euro na organizację wydarzeń promujących kodowanie wśród dzieci i młodzieży. Hakaton, warsztat, spotkanie o kodowaniu, a może kurs online? Jeśli masz pomysł, lecz brakuje Ci środków, to szansa dla Twojej organizacji! Meet and Code!

Wiadomość archiwalna

A A A

Do 15 września zarejestruj swój pomysł na www.meet-and-code.org/

Hakaton, warsztat, spotkanie o kodowaniu, a może kurs online wprowadzający młode osoby w programistyczne tajniki? Masz już pomysł ale brakuje Ci środków na jego realizację? Jeżeli działasz w organizacji pozarządowej, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Weź udział w inicjatywie Meet and Code i zdobądź grant na swoje wydarzenie!

Inicjatywa Meet and Code wspiera wydarzenia promujące kodowanie, które zorganizowane zostaną w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli od 7 do 22 października. Pomoc polega na przekazaniu organizacjom pozarządowym, które do 15 września zgłoszą swój pomysł na wydarzenie na stronie www.meet-and-code.org, grantu w wysokości nawet 400 euro na jego realizację.

Cel i format wydarzenia

Europejski Tydzień Kodowania to coroczne wydarzenie trwające od 7 do 22 października, które ma na celu promowanie kodowania wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenie powinno przybliżyć dzieciom i młodzieży tematykę kodowania, ukazując w zabawny i przyjemny sposób, jak za pomocą programowania można realizować swoje pasje i życiowe cele.

Wydarzenie może mieć dowolny format, może być to hakaton, warsztat z języków programowania, szkolenie online i inne. W zasadzie nie ma ograniczeń, pod warunkiem, że wydarzenie dotyczy programowania i zaplanowane jest na Europejski Tydzień Kodowania.

Warunki uczestnictwa

 • Pomysły zgłaszać mogą wyłączenie organizacje pozarządowe, które prześlą dokument potwierdzający ich statut non-profit (mogą być to stowarzyszenia powiązane ze szkołą lub firmą z branży IT). Grant otrzymają jednak tylko najlepsze zgłoszenia;
 • Pomysły można zgłaszać wyłącznie na stronie meet-and-code.org;
 • Wydarzenie musi odbyć się w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania (7-22 października);
 • Grupą docelową wydarzenia są dzieci i młodzież w wieku od 8 do 24 lat;
 • Udział dla uczestników musi być bezpłatny;
 • Minimalna liczba uczestników to 20 osób (nie ma górnej granicy);
 • Wydarzenie musi zostać zorganizowane w kraju objętym projektem;
 • Zgłoszenie musi zostać przesłane najpóźniej do 15 września;
 • Organizacja może zgłosić więcej niż jeden pomysł, pod warunkiem, że jest to nowy i niezwiązany z poprzednim projekt;
 • Przekazane środki finansowe muszą zostać wykorzystane na cele zgłoszonego projektu oraz działalność nieodpłatną;
 • Po zakończeniu wydarzenia, organizacja jest zobowiązana przesłać uzupełniony raport dostępny na stronie meet-and-code.org;

Zgłaszanie pomysłów

Pomysły można zgłaszać do 15 września 2017 na stronie www.meet-and-code.org.

Uwaga: Prosimy najpierw zmienić język strony na polski.

Masz pytania? Napisz do nas: !

Inicjatorzy projektu

Inicjatorami projektu są firma SAP oraz partnerzy sieci TechSoup Europe. Firma SAP finansuje projekt oraz granty, które zostaną przekazane wybranym organizacjom.

W Polsce za realizację projektu odpowiada Fundacja TechSoup prowadząca program Technologie.org.pl - technologiczne darowizny i dotacje dla III sektora.


Dowiedz się, gdzie czekają fundusze dla NGO, kto ogłosił konkurs dla NGO, znajdź granty dla stowarzyszeń i fundacji. Odwiedź serwis fundusze.ngo.pl.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

data wydarzenia: od 2017-09-11 do 2017-09-15
źródło: TechSoup Polska
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.