dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

European Juggling Convention (EJC) - Święto nowego cyrku

Po raz drugi święto artystów nowego cyrku odbędzie się w Lublinie. Przed nami m.in. parada i show otwierające, Noc Ognia, Gala Fireshow, spektakle namiotowe: żonglerskie, akrobatyczne czy pokazy latającego trapezu. W programie blisko 100 wydarzeń, z czego większość otwartych lub bezpłatnie dostępnych dla lublinian. Nowością jest bilet lubelski, dzięki któremu mieszkańcy wejdą na teren konwencji i hal treningowych w Parku Ludowym.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): MM, lublin.ngo.pl

2017-07-14, 09.48

European Juggling Convention (EJC) to największe na świecie i najbardziej prestiżowe wydarzenie międzynarodowego środowiska nowego cyrku. Lublin odwiedzą osoby z najdalszych stron świata. Aktualnie zarejestrowani są uczestnicy z 57 krajów z czego najwięcej z Niemiec i Wielkiej Brytanii, ale również z USA, Izraela czy Tajwanu.

Wstęp na spektakle namiotowe będzie możliwy za pobraniem darmowej wejściówki ze specjalnej puli przeznaczonej dla mieszkańców Lublina oraz odwiedzających gości. Wejściówki będą do pobrania na portalu evenea.pl od 21 lipca.Specjalny Bilet Lubelski to bilet dzienny umożliwiający mieszkańcom Lublina dostęp do hal treningowych, specjalistycznych warsztatów, turniejów, spektakli i innych atrakcji.

EJC to dziewięciodniowy program wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Do Lublina zawitają jedni z najbardziej uznanych twórców nowego cyrku, którzy wystąpią dla lubelskiej publiczności.

Wybrane wydarzenia otwarte:

23 lipca (niedziela) - Parada, Show otwierające oraz Noc Ognia

Barwna i roztańczona parada rozpocznie się na terenie Parku Ludowego i powędruje ulicami do centrum miasta. Paradę zwieńczy specjalny spektakl otwierający 40. Europejską Konwencję Żonglerską, który odbędzie się na pl. Litewskim. Wieczorem odbędzie się Noc Ognia, czyli program pokazów ogniowych, odbywających się równolegle na trzech scenach w przestrzeniach Śródmieścia.

24 lipca (poniedziałek) - Gala Fireshow

Na pl. Litewskim będzie można zobaczyć międzynarodową galę Fireshow, podczas której zaprezentowane zostaną najciekawsze pokazy tańca z ogniem, a całość dopełni oprawa pirotechniczno-multimedialna.

28 - 29 lipca Gala EJC 2017

Wyjątkowym wydarzeniem towarzyszącym konwencji jest spektakl galowy, podczas którego prezentowane są występy wybitnych artystów nowego cyrku, a całość łączy oprawa multimedialna. Widowisko galowe będzie realizowane w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Strefy tematyczne oraz inne atrakcje

Przez cały czas trwania konwencji (22 - 29 lipca) na terenie Parku Ludowego oraz Targów Lublin odbędzie się szereg spektakli namiotowych i plenerowych. W programie znajdują się spektakle żonglerskie, akrobatyczne czy wyjątkowe pokazy latającego trapezu, strefa tańca z ogniem Fire Space w amfiteatrze Parku Ludowego, strefa jazdy na monocyklach, turnieje siatkówki żonglerskiej, turniej European Kendama Open, mistrzostwa w tzw. club combat oraz igrzyska kuglarskie.

Wydarzenia otwarte Europejskiej Konwencji Żonglerskiej 2017 realizowane są dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach jubileuszu 700-lecia nadania praw miejskich. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otwarte wydarzeni a konwencyjne będą tłumaczone na język migowy.

Szczegóły dotyczące wydarzeń dostępne na www.ejc2017.org

Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

data wydarzenia: od 2017-07-22 do 2017-07-30
źródło: UM Lublin
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.