dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Kultura i kreatywność w europejskich miastach

Komisja Europejska opublikowała badanie 168 miast europejskich pod kątem kultury i kreatywności. Na liście znalazło się 9 polskich miast: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Łódź, Toruń, Katowice, Lublin, Wrocław, Kraków.

autor(ka): MM, lublin.ngo.pl

2017-07-13, 11.12

Okazuje się, że inwestycja w kulturę, w realny sposób przekłada się na PKB i zadowolenie mieszkańców. Ze wszystkich polskich miast najlepiej w tym zestawieniu wypadła Warszawa ze średnią na poziomie 27, 3. Wysiłek włożony w rozwój kultury i kreatywności w stolicy naszego kraju obliczony został na > 30 000 euro i 77 proc. zatrudnienia w tym sektorze. Wyprzedziliśmy między innymi Rzym, Rotterdam, Ateny i Bilbao.

Spoglądając na bardziej szczegółowy wykres, rzuca się w oczy, że Warszawa musi popracować jeszcze nad otwartością, tolerancją i zaufaniem (11 proc.). Do tego brakuje infrastruktury dla kultury (14,4 proc).

Niekwestionowane zwycięstwo w całym zestawieniu zdobywa Paryż ze wskaźnikiem na poziomie 63,2 proc. Ale co ciekawe, chcąc wskazać obszar, który wypadł najsłabiej, jest to: otwartość, tolerancja i zaufanie... W tym obszarze bardzo dobrze radzi sobie Londyn (49,5 proc), ale jego ogólny wskaźnik, to ledwie ponad połowa punktów, które zgarnął Paryż (34,7 proc)

W pierwszej dziesiątce znajdują się aż 4 miasta szwajcarskie: Zurich, Berno, Bazylea i Genewa.

Polecamy przejrzeć wyniki badań na temat Lublina!

Cały raport do pobrania ze strony Komisji Europejskiej.

Interaktywne narzędzie z infografikami.

Film promujący badanie.

źródło artykułu: Eurodesk Polska

Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

źródło: Eurodesk Polska
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.