dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Czy w Waszej księgowości jest porządek? Zarządzie, sprawdź!

Na co zwrócić uwagę, żeby mieć pewność, że księgowość organizacji jest prowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ale też w sposób pozwalający łatwo pozyskiwać dane finansowe? Jak dzięki temu lepiej zarządzać organizacją? Dowiecie się z naszej infografiki.

Organizacja pozarządowa prowadzi księgowość według zasad określonych w ustawie o rachunkowości*. Niezależnie od jej wielkości, długości istnienia i tego, czym się zajmuje.

Księgowość może być prowadzona przez organizację we własnym zakresie (np. przez wolontariusza lub pracownika zatrudnionego na umowę o pracę) albo zlecana na zewnątrz – wtedy prowadzi ją osoba lub biuro mające uprawnienia księgowe (licencję). Za niedopełnienie zobowiązań podatkowych organizacji odpowiada jednak zarząd organizacji. Dlatego powinien mieć kompetencje do weryfikowania podpisywanych sprawozdań finansowych i sposobu prowadzenia ksiąg rachunkowych. Podpowiadamy, na co szczególnie zwrócić uwagę.

W infografice znajdują się aktywne linki, odsyłające do treści w PORADNIK.NGO.PL z praktycznymi informacjami dotyczącymi księgowości.


Więcej o prowadzeniu księgowości w NGO:

Poniżej (pliki do pobrania) można znaleźć infografikę w formacie A4 do wydruku.


* mniejsze organizacje mogą prowadzić uproszczoną ewidencje przychodów i kosztów na zasadach opisanych w ustawie o działalności pożytku (więcej o uproszczonej ewidencji w poradnik.ngo.pl)
 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo


Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


Plan kont - 2017-07-17, 07:58
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.