dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

PIT-OP. Emeryt przekazuje 1%. Opublikowano rozporządzenie

Wiadomo już, jak wygląda formularz ułatwiający emerytom i rencistom przekazywanie 1%. Rozporządzenie z wzorem oświadczenia o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego ogłoszono 14 marca 2017 r. Od 15 marca można już więc korzystać z ułatwień dla emerytów w przekazywaniu 1%.

Wiadomość archiwalna

A A A

pixabay.com, CC0 Public Domain

Emeryt nie będzie musiał wyliczać, jaką kwotę stanowi jego 1% (jak robią to inni podatnicy uprawnieni do wspierania OPP). Wystarczy, że wskaże organizację pożytku – poda jej KRS. Rubryki dotyczące przekazania 1% wyglądają w PIT-OP tak samo jak rubryki jednoprocentowe innych PIT-ów umożliwiających dokonanie alokacji, z tym że PIT-OP pozbawiony jest miejsca na wpisanie kwoty.


Więcej o tym na jakich zasadach świadczeniobiorcy rozliczani przez organy rentowe mogą teraz przekazywać 1% czytaj w informacji: 1%. Ułatwienia dla emerytów. Jest podpis prezydenta i publikacja.


Zobacz TEKST ROZPORZĄDZENIA z wzorem PIT-OP (akty prawne poradnik.ngo.pl).

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie wzoru oświadczenia o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego, dziennikustaw.gov.pl

Pod adresem bazy.ngo.pl/organizacje-pozytku-publicznego znajdziesz wszystkie organizacje, którym można przekazać 1% swojego podatku. Stale aktualizowana baza zawiera najważniejsze informacje o organizacji, w tym numer KRS, który należy wpisać w PIT. Skorzystaj: bazy.ngo.pl/organizacje-pozytku-publicznego

 

Informacja własna portalu ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.