dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Prezydent wzmacnia obszary rewitalizacji i partycypacji społecznej

Dwie nowe komórki organizacyjne pojawiły się od 1 stycznia w strukturze Urzędu Miasta Lublin. To Biuro Rewitalizacji i Biuro Partycypacji Społecznej. Celem ich powołania jest wzmocnienie procesów szczególnie istotnych w zarządzaniu miastem i związanych z włączaniem mieszkańców w procesy decyzyjne.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): MM, lublin.ngo.pl

2017-01-05, 15.51

Biuro Partycypacji Społecznej powstało na bazie referatu partycypacji społecznej i współpracy z organizacjami pozarządowymi funkcjonującego w Kancelarii Prezydenta w Departamencie Kultury, Sportu i Relacji Zewnętrznych. Poza dotychczasowymi zadaniami zajmie się także projektami realizowanymi przez zespół ds. mobilności aktywnej, skierowanymi przede wszystkim do rowerzystów i pieszych.

– Od początku mojej pracy na rzecz Lublina stawiam na silny udział partycypacji społecznej w procesie zarządzania miastem. Zmiany organizacyjne z jednej strony są potwierdzeniem znaczenia tego obszaru w Urzędzie, z drugiej pozwolą na operacyjne uproszczenie współpracy z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami w procesach konsultacyjnych. Innym ważnym dla mnie obszarem jest przestrzeń miasta, która wymaga skoordynowania w ramach jednej wyspecjalizowanej komórki – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Biuro Rewitalizacji weszło natomiast w skład Departamentu Inwestycji i Rozwoju. Zajmie się przede wszystkim przygotowywaniem, aktualizacją, zarządzaniem i monitoringiem programów rewitalizacji - zadanie to dotychczas realizowane było przez Wydział Planowania. Do Biura Rewitalizacji przejdą także związane z rewitalizacją projekty z zakresu zagospodarowania dolin rzecznych, wąwozów oraz zadrzewienia parków (dotychczas w Wydziale Ochrony Środowiska) oraz koordynowanie działań związanych z kulturą przestrzeni i rewitalizacją (dotychczas w Biurze Konserwatora Zabytków). W ramach zmian regulaminu organizacyjnego Wydział Organizacji Urzędu przejmie zadania dotyczące udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, które dotychczas realizowane były przez Kancelarię Prezydenta.

Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

źródło: lublin.eu
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.