dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Jak zdobyć piec na ogrzanie lokalu? Sprawdź – Pełnomocnik wyjaśnia

Siedziba Twojej organizacji potrzebuje pieca, by ogrzać w zimie lokal i chcesz się dowiedzieć, czy możesz zdobyć na to środki? Tutaj znajdziesz odpowiedź na to pytanie – oto wyjaśnienie przygotowane przez Panią Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi dla serwisu warszawa.ngo.pl.

Pytanie organizacji pozarządowej:

Jak zdobyć piec na ogrzanie lokalu?

Pełnomocniczka Prezydent m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Ewa Kolankiewicz, wyjaśnia:

Jednym z elementów konkursu infrastrukturalnego jest dostosowanie pomieszczeń do przepisów BHP, w których znajdują się zapisy dotyczące utrzymywania minimalnych temperatur w miejscach pracy.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy art. 30 brzmi: "W pomieszczeniach pracy należy zapewnić temperaturę odpowiednią do rodzaju wykonywanej pracy (metod pracy i wysiłku fizycznego niezbędnego do jej wykonania) nie niższą niż 14oC (287 K), chyba że względy technologiczne na to nie pozwalają. W pomieszczeniach pracy, w których jest wykonywana lekka praca fizyczna, i w pomieszczeniach biurowych temperatura nie może być niższa niż 18oC (291 K)".

Organizacja musi pamiętać, że zakup pieca grzewczego nie może być powiązany z pierwszym montażem instalacji grzewczej w lokalu.

 

Cykl Pełnomocniczka wyjaśnia ma na celu udzielenie odpowiedzi na pytania zadawane przez organizacje pozarządowe. Przygotowuje go Ewa Kolankiewicz, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Masz pytanie związane z działalnością organizacji pozarządowych? Wyślij je na adres: .


Szukasz informacji i porad dotyczących NGO? Masz problem z prowadzeniem NGO? Potrzebujesz pomocy prawnej?
Zadaj pytaniehttp://poradnik.ngo.pl/zapytaj.



Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwo


Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.