dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Program grantowy „Decydujesz, pomagamy” – rekrutacja na ostatniej prostej

Trwa rekrutacja do programu „Decydujesz, pomagamy”, wspierającego projekty społeczne. 150 grantów, o wartości 5000 złotych każdy, trafią do organizacji w całej Polsce. To mieszkańcy zdecydują o tym, które pomysły zostaną dofinansowane. Zgłoś się na: www.tesco.pl/pomagamy .

Wiadomość archiwalna

A A A

2017-01-11, 16.55
KV

Tylko do 31 stycznia można wysyłać zgłoszenia do drugiej edycji programu Tesco i Fundacji Tesco Dzieciom „Decydujesz, pomagamy”. Inicjatywa ma na celu wsparcie lokalnych projektów społecznych. Autorzy 150 najciekawszych pomysłów, które zdobędą uznanie mieszkańców danych regionów, otrzymają grant w wysokości 5 000 zł. Całkowita pula grantów wynosi 750 000 zł.

Jasne zasady

Mechanizm zgłaszania projektów jest bardzo prosty – wystarczy wejść na stronę www.tesco.pl/pomagamy i wypełnić formularz, krótko opisując planowane przedsięwzięcie i wysłać w terminie od 2 do 31 stycznia 2017 r.

Komisja Grantowa wybierze po trzy najlepsze projekty dla każdego ze 145 mikroregionów, na które została podzielona cała Polska. O tym, która organizacja otrzyma grant, decydują mieszkańcy każdego regionu w otwartym głosowaniu, które odbywać się będzie w sklepach Tesco – za każde zakupy, niezależnie od ich wartości, klient otrzyma specjalny żeton uprawniający do oddania głosu.

Czego może dotyczyć projekt

Szerokie kryteria programu pozwalają na realizację różnorodnych projektów – jest otwarty na potrzeby małych, lokalnych organizacji, jak i grup nieformalnych. Inicjatywa ma przyczynić się również do rozwoju postaw obywatelskich, poprzez angażowanie osób reprezentujących różne środowiska wokół wspólnego celu. Projekty mogą dotyczyć rewitalizacji przestrzeni, edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego odżywiania, wydarzeń specjalnych dla mieszkańców czy poprawy jakości życia.

– Z założenia program „Decydujesz, pomagamy” jest otwarty na wszystkich społeczników, którzy chcą zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności. Udział w nim mogą wziąć nie tylko lokalne organizacje pozarządowe, ale również grupy nieformalne i spółdzielnie socjalne – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco Dzieciom.

– Kryteria programu są bardzo szerokie i pozwalają na zgłoszenie różnorodnych projektów: edukacyjnych, wspierających zdrowe odżywianie, rewitalizację przestrzeni miejskiej, pikniki integracyjne, wydarzenia kulturalne, a nawet siłownie na świeżym powietrzu. Najważniejsze, aby projekt odpowiadał na potrzeby lokalnej społeczności – dodaje.

Wspólne działanie

Pierwsza edycja programu „Decydujesz, pomagamy” odbyła się w 2016 r. Dzięki przekazanym grantom zrealizowano aż 160 lokalnych inicjatyw wspierających promocję zdrowego stylu życia, edukację, rozwój kompetencji, ochronę środowiska, rewitalizację miejsca zamieszkania i inne.

– W ramach programu powstawały m.in. lokalne siłownie na świeżym powietrzu, ogrody terapeutyczne, organizowano warsztaty żywieniowe, pikniki integracyjne, warsztaty teatralne, muzyczne, plastyczne czy letnie kina plenerowe – wymienia Julia Olesińska z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. – Już po raz drugi będziemy mieli okazję udzielać wsparcia merytorycznego grupom, które zdecydowały się zmobilizować siły do działania na rzecz wspólnie wyznaczonego celu. Organizacje i grupy nieformalne z całej Polski zgłaszają się do nas ze świetnymi pomysłami, a my pomagamy im przełożyć je na dobry wniosek aplikacyjny – dodaje.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

W przypadku pytań dotyczących zgłoszenia do programu można kontaktować się z biurem programu – Pracownią Badań i Innowacji Społecznych Stocznia: telefon: 22 100 55 93 e-mail:

Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z około 430 sklepami, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia ponad 29 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 1500 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów. Firma od lat konsekwentnie angażuje się w działania społeczne prowadząc programy edukacyjne (np. „Od uprawy do potrawy”), promując zdrowy styl życia oraz podejmując wiele inicjatyw społecznych takich zbiórki żywności czy walka z marnowaniem żywności.

Fundacja Tesco Dzieciom powstała z inicjatywy Tesco Polska w 2012 roku jako kolejny krok w rozwoju strategii zaangażowania społecznego i długofalowych działań charytatywnych realizowanych przez firmę Tesco. Celem działania Fundacji jest wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, ukierunkowanych na pomoc dzieciom i młodzieży oraz integracje i zaangażowanie na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnych. Fundacja realizuje programy pomocowe w obszarach związanych z pomocą społeczną, edukacją i ochroną zdrowia. Za swoją działalność została wyróżniona odznaką „Przyjaciel Dziecka” oraz tytułem „Filantrop Krakowa A.D. 2014” oraz medalem „50 Lat dla Zdrowia Dzieci” Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Więcej informacji: www.fundacjatesco.pl.

Zobacz film podsumowujący I edycję programu

Dowiedz się, gdzie czekają fundusze dla NGO, kto ogłosił konkurs dla NGO, znajdź granty dla stowarzyszeń i fundacji. Odwiedź serwis fundusze.ngo.pl.

Partner merytoryczny programu Partner strategiczny programu

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

data wydarzenia: od 2017-01-02 do 2017-01-31
organizator: Fundacja Tesco Dzieciom
adres: Kapelanka 56, 30-347 Kraków, woj. małopolskie
tel.: 12 255 22 00, www: http://www.fundacjatesco.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.