dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Twarze Lublina: Wiktoria Herun

Jestem Ukrainką, urodziłam się i dorastałam w Łucku, od 17. roku życia mieszkam w Lublinie. Przyjechałam na studia i nigdy nie żałowałam swojej decyzji. Teraz czuję się zarówno lublinianką, jak i łucczaninką. Co lubię? Ludzi, jesień i kawę.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): MM, lublin.ngo.pl

2015-11-13, 10.52

Pracuję w Urzędzie Miasta. Opiekuję się projektem Study in Lublin, który dba o to, żeby studenci z zagranicy dowiedzieli się o akademickim sercu Lublina, żeby wybrali nasze miasto na studia, po przyjeździe czuli się tu bezpiecznie i chcieli tutaj zostać lub wracać do Lublina.

Lublin jest dla mnie złotym środkiem, z wyjątkową studencką atmosferą i olbrzymim wyborem kulturalnych wydarzeń. Miasto, w którym cały czas coś się dzieje. Kocham Lublin za Noc Kultury, za Jarmark Jagielloński, za Dni Kultury Studenckiej. Uwielbiam otwartość tego miasta, które przyjmuje nowych przybyszy i traktuje ich jako szanse, a nie problem.

Uwielbiam Zalew Zemborzycki z jego ścieżkami rowerowymi. Dołują mnie narzekający ludzie, którzy nie chcą widzieć zmian w Lublinie. Narzekają na remonty dróg, na zamknięty Park Saski, na nowy stadion, na lotnisko – mam nadzieje, że kiedyś zrozumieją, że miasto rozwija się i to dopiero początek. Mam nadzieje, że z czasem ludzie zaczną czuć, że mieszkamy w Prawdziwej Europejskiej Stolicy Kultury.

Lublin – miasto wielokulturowe: Bez wątpienia dla mnie Lublin jest miastem wielokulturowym. Przez kilkaset lat lubelską kulturę i historię tworzyli ludzie różnych religii i narodowości. Można ją zobaczyć, odczuć i usłyszeć – jej ślady są wszędzie. Na ulicach można spotkać dużo ludzi, którzy rozmawiają po polsku, ukraińsku, angielsku, rosyjsku, chińsku. Podobno sama nazwa “Lublin” jest pochodzenia ruskiego, po polsku powinna brzmieć “Lubin”.

Moja wizja twarzy Lublina: Uśmiechnięty student zagraniczny, który na początku jest zagubiony i przestraszony biurokracją, niewiedzą, ale wie, czego chce w życiu i ciężko pracuje nad tym, żeby być szczęśliwym i osiągnąć cel.

Rada dla mieszkańców Lublina: Uśmiechajcie się, róbcie to, co was uszczęśliwia, pijcie więcej kawy i więcej pracujcie nad sobą.

Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

źródło: dlawszystkich.lublin.eu
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.