dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Twarze Lublina: Szymon Pietrasiewicz

Pracuję w Centrum Kultury w Lublinie. Fascynuje mnie miasto i zachodzące w nim procesy społeczne. Poprzez sztukę staram się je redefiniować, nazywać, poznawać. Jestem tu od zawsze i mam poczucie, że z dobrowolnego przymusu. Nienawidzę, a zarazem kocham to miasto. Ten paradoks mnie urzeka.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): MM, lublin.ngo.pl

2015-12-22, 12.48

Lublin - miasto wielokulturowe: Może historycznie Lublin był wielokulturowy. Pytanie brzmi: od kiedy zaczyna się wielokulturowość. Jeśli ma to być statystyka, to na pewno nie jest. Jeśli chodzi o mentalność mieszkańców, to z pewnością jest. Wolę oceniać miasto w kategoriach postaw ludzkich, których mamy tutaj pełną paletę.

Moja wizja twarzy Lublina: Niestety zaspana, sfrustrowana i zagubiona twarz młodego człowieka szukającego, a niemogącego znaleźć, miejsca dla siebie.

Moja rada dla mieszkańców Lublina: Sam nie wiem, co bym mógł sobie radzić z punktu widzenia mieszkańca tego miasta, dlatego tym bardziej nie wiem, co mogę życzyć innym. Ale na pewno, jak się dowiem to dam znać!

Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

źródło: dlawszystkich.lublin.eu
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.