dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Twarze Lublina: Julita Agnieszka Rybczyńska

– Wiele lat byłam związana zawodowo z UMCS, obecnie pracuję jako Rektor WSPA. Mieszkam w Lublinie od urodzenia, ale dużo podróżuję i zdarza się, że dłużej przebywam gdzieś indziej. Zawsze lubię wracać do Lublina, lubię uczucie odnajdowania go po dłuższej przerwie. W tym sensie uważam Lublin za moje miejsce na ziemi, część mojej tożsamości - wyznaje Julita Agnieszka Rybczyńska.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): MM, lublin.eu

2015-06-22, 18.17

Lubię ludzi z Lublina, nawet jak mieszkają na antypodach. Jestem też bardzo przywiązana do osiedla Mickiewicza, gdzie się wychowałam i gdzie teraz mieszkam. Jest to, mimo ponad 55 lat od jej powstania, świetna przestrzeń miejska, która daje mieszkańcom energię i optymizm.

"Lublin – miasto wielokulturowe”: Postrzegam Lublin jako miasto wielowymiarowe, miejsce wymieszania wielu kultur, tradycji, wpływów, miasto kontrastów.

Lublin jest trochę wiejski, włościański, kresowy, ale też miejscami uniwersytecki, modernistyczny i kosmopolityczny. Łączy tradycje polskie, żydowskie, ukraińskie i w ogóle wschodnie. Trochę sztetl, a trochę metropolia. Czasami jest chamski, przaśny i strasznie niechlujny, a czasami wyrafinowany i bardzo elegancki. Zwykle bardzo religijny, czasami bywa bezbożny i anarchistyczny.

W moich oczach Lublin ma i uroczą prowincjonalność miasta kresowego, i powagę trybunału koronnego, i PRL-owską schedę blokowisk, i bardzo ciekawą współczesność. Dzisiaj Lublin staje się coraz bardziej wielokulturowy dzięki ludziom z różnych stron, którzy tu przyjeżdżają, zostają i dokładają swoją część do tej mieszanki kulturowej.

Moja wizja twarzy Lublina: Lublin ma wiele twarzy, ciągle je odkrywam.

Moja rada dnia dla mieszkańców Lublina: Poznawajcie Lublin! Nie spieszcie się, zagłębiajcie się w nim, smakujcie i słuchajcie. Niech Lublin stanie się Waszym hobby!


Poznaj ludzi sektora pozarządowego, dowiedz się, kto jest kim w NGO. Odwiedź serwis ludziesektora.ngo.pl.

Wiadomość pochodzi z serwisu lublin.ngo.pl

źródło: dlawszystkich.lublin.eu
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.