dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Twarze Lublina: Elżbieta Cwalina

– Od 1984 roku prowadzę z Lechem, moim mężem restaurację i kawiarnię artystyczną „Hades Szeroka”. Zajmowaliśmy się organizacją różnych wydarzeń kulturalnych: koncertów, wernisaży i gastronomią. Razem z mężem byliśmy prekursorami różnych ciekawych wydarzeń kulinarnych w Lublinie – chwali się Elżbieta Cwalina.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): MM, lublin.eu

2015-05-10, 14.14

Przez 26 lat prowadziliśmy restaurację w piwnicach Centrum Kultury. Jednak, w związku z jego przeniesieniem w inne miejsce, my również musieliśmy zmienić lokalizację. Obecnie prowadzimy restaurację w innym miejscu, ale wciąż organizujemy koncerty i spotkania z różnymi ciekawymi ludźmi. Lubimy różne eksperymenty kulinarne. Dostaliśmy wiele nagród za działalność kulinarną oraz nagrodę za działalność kulinarną od Prezydenta Lublina.

W Lublinie mieszkam od urodzenia. Jestem lokalną patriotką i lubię swoje miasto. Jednak widzę jego wady. Mam tu na myśli taką ,,zapyziałość” miasta, która czasami mi przeszkadza. Cieszę się, że miasto się rozwija i jest coraz ładniejsze. Starówka jest piękna, położenie miasta jest dobre i myślę, że gdyby było tu trochę więcej inwestorów, to byłoby jeszcze lepiej.

„Lublin – miasto wielokulturowe”: Lublin był miastem wielokulturowym przed wojną, ale potem przestał nim być. Teraz ta wielokulturowość się odradza. Gdy chodziłam do szkoły, o wielokulturowości się nie mówiło. Natomiast od 15-20 lat to słowo powróciło do naszego słownictwa, ale czy wszyscy są wielokulturowi w duszy, to nie wiem.

Moja wizja twarzy Lublina: Byłaby ona serdeczna, tacy jesteśmy na Wschodzie. Może trochę naiwni, ale serdeczni, gościnni i niezbyt bogaci.

Moja rada dnia dla mieszkańców Lublina: Bądźcie bardziej otwarci na wielokulturowość.


Poznaj ludzi sektora pozarządowego, dowiedz się, kto jest kim w NGO. Odwiedź serwis ludziesektora.ngo.pl.
źródło: dlawszystkich.lublin.eu
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.